Kiedy zaczniesz jeździć na rowerze, jakie są niezbędne rzeczy?

Może się to wydawać oczywiste, ale zanim zajmiesz się innym sprzętem rowerowym, potrzebujesz roweru! Jeśli jeszcze go nie masz, jaki rower jest dla Ciebie najlepszy? Ludzie często wybierają rower górski bez zastanowienia, ale przed zakupem sprawdź opcje. Specjalistyczny sklep rowerowy chętnie Ci doradzi. Kiedy jeździsz na rowerze górskim, pomyśl o oponach. Opony terenowe mogą utrudniać jazdę, szczególnie na drodze. Skończysz o wiele więcej wysiłku, aby pokonać tę samą trasę. Spójrz na opony hybrydowe, zostały one zaprojektowane jako dobry kompromis, do użytku na drodze i w terenie. I nie pozostawiaj staroświeckiego roweru szosowego lub roweru hybrydowego. Może się to wydawać mniej sportowe, ale może znacznie lepiej zaspokoić twoje potrzeby.

Kask to kolejny niezbędny element. Nikt nie chce cię nosić, ale ty też byłbyś głupcem. Może uratować ci życie, więc zainwestuj w dobre i noś je. Pamiętaj, że uszkodzony kask jest bezużyteczny. Nie akceptuj starej ani kupuj z drugiej ręki, to zła ekonomia. Pomyśl także o ochronie innych części ciała, takich jak łokcie i kolana, za pomocą wkładek i pancerza. I noś coś kolorowego, zwłaszcza jeśli idziesz w ruchu ulicznym.

Trening rowerowy dla początkujących

Najważniejszym ze wszystkich akcesoriów jest butelka na wodę. Zdobądź praktyczną klatkę, aby zawsze była dostępna, gdy potrzebujesz drinka. Nawodnienie ma kluczowe znaczenie, szczególnie w lecie. Jeśli jesteś na długiej drodze, możesz stracić dużo płynu. Spowoduje to zmniejszenie wydajności i może spowodować zachorowanie. Inne akcesoria, takie jak torby, są zawsze przydatne do przechowywania kluczy, telefonów i batonów energetycznych. A jeśli gdzieś zostawisz rower, nie zapomnij go zablokować. Potrzebujesz dobrego zabezpieczenia, aby Twój rower nie został skradziony.

Tak długo, jak nosisz coś widocznego w ruchu ulicznym, odzież bardziej zależy od wygody i stylu. Małe rzeczy robią dużą różnicę. Zainwestuj w przyzwoitą parę rękawiczek i zdobądź dobre buty rowerowe. Następnie możesz pomyśleć o całej dostępnej niesamowitej odzieży rowerowej.

Wreszcie, kiedy zaczniesz jeździć na rowerze, dostaniesz obolałego dna. Nie zniechęcaj się, to po pewnym czasie zniknie. Spodenki rowerowe pomogą, pozwolą ci cieszyć się jazdą znacznie lepiej.