Niezależnie od tego, czy szukasz rekreacyjnego urlopu rowerowego z przewodnikiem we Francji, czy też sportowego urlopu rowerowego, wszystko to może być zaspokojone w niesamowicie pięknej krainie Francji.

Rowerzyści o wszelkich zdolnościach mogą cieszyć się fantastyczną scenerią podczas wakacji rowerowych we Francji, a także tradycyjną francuską kuchnią w wielu hotelach, w których zatrzymają się Państwo podczas podróży po malowniczej okolicy.

Francja jest krajem bardzo entuzjastycznie nastawionym do jazdy na rowerze, co na pewno wszyscy znamy z Tour de France, a dzięki nim zwiedzanie wsi i miast na dwóch kółkach, ze specjalnymi ścieżkami rowerowymi i trasami dookoła, zawsze było tak łatwe.

Oferta wyjazdów rowerowych Polska

Wakacje rowerowe zapewnią Państwu spokój i ciszę ze wspaniałymi widokami na krajobraz, zamki, średniowieczne miasta, wzgórza, doliny i wąwozy, a to tylko niektóre z rzeczy, które łatwo przeoczyć jadąc przez Francję, a dzięki bogatemu dziedzictwu, wyjątkowym krajobrazom i smakołykom gastronomicznym, wszystko to może być bardziej docenione podczas jazdy rowerem, szczególnie ze względu na rozbudowaną krajową sieć tras rowerowych.

Te trasy rowerowe poprowadzą Państwa wzdłuż holowników kanałowych, spokojnych dróg wiejskich i przebudowanych linii kolejowych, jak również zaprowadzą Państwa do serca wsi z wierzchołkami Voies, zwanymi również zielonymi szlakami, które są specjalnie oznakowanymi torami całkowicie zamkniętymi dla ruchu samochodowego, mogą Państwo nawet wypożyczyć swoją trasę rowerową po drodze z jednego z wielu rowerów wiejskich, które wytyczają główne ścieżki rowerowe.

We Francji nadal można znaleźć obszary, które są tak spokojne, rzadko można zobaczyć samochód, ale można być ominięty przez niektórych bardzo zapalonych rowerzystów! Zatrzymaj się na lunch i zapoznaj się z lokalną kuchnią i oczywiście lokalnym winem, a na najprzyjemniejsze przystanki często znajdziesz ufortyfikowane wioski wzdłuż wzgórz i dolin.

Jeśli wolisz zorganizować swoją podróż, pozwól hotelarzom zająć się Twoim bagażem, znajdując obiekty, które oferują “accueil velo”, są to hotele i Bed & śniadania zaprojektowane specjalnie na wakacje rowerowe w całej Francji.

Wyprawa rowerowa do Francji z sakwami Crosso

W Alpach Francuskich nie można się pomylić z wakacjami rowerowymi, ponieważ można odkryć jedne z najbardziej spektakularnych tras rowerowych na świecie, z takimi wspinaczkami jak słynne na całym świecie Fer’s Col de la Croix i Alpe d’Huez wokół Grenoble. Chociaż nie są one dla fałszywego heransatyka! Jeśli kiedykolwiek widziałeś Tour de France, to widziałeś niektóre z tych podłych górskich tras i cierpienia tych rowerzystów, ale może to być dokładnie ten rodzaj wakacji, którego szukasz!

Pireneje Midi oferują również bogactwo sztuki i historii, od prehistorycznych malowideł jaskiniowych po renesansowe wille, a także słyną w całej Francji ze swojej kuchni, która jest bogata w foies gras, ser Roquefort, wina Gaillac i armagnac brandy, ale aby jak najlepiej wykorzystać ten region, często wskazane jest bardzo staranne zaplanowanie urlopu rowerowego, tak aby można było cieszyć się wieloma różnymi miejscami po drodze.

Ale jeśli kolarstwo górskie i jazda na rowerze po uciążliwych szlakach przez góry to nie ty, to nie martw się, jest wiele innych obszarów we Francji, które są idealne dla początkujących lub rodzinnych wakacji na rowerze, tak jak Bretania, obszar ten jest idealny na rodzinne wakacje rowerowe, ponieważ przybrzeżne trasy wzdłuż zatok są dość płaskie, co ułatwia podróż, podczas gdy Loara jest bardziej pofałdowana, ale bajeczne zamki i nadrzeczne miasta zachwycą ciebie i twoją rodzinę w podróży.

Co z terenem Poitou-Charentes, który jest doskonałym wyborem dla miłośników dzikiej przyrody i obserwacji ptaków, ponieważ teren ten jest nadal niezwykle wiejski, nawet w porównaniu z niektórymi innymi obszarami we Francji, a Burgundia jest doskonałym miejscem do jazdy na rowerze wzdłuż wielu szlaków kanałowych.

Dalej jest Dordogne, które jest bardzo malownicze, a od rzek i wąwozów do lasów i winnic, obszar ten oferuje taką różnorodność, że można cieszyć się całym doświadczeniem od początku do końca wakacji.

Jednakże, z wakacji rowerowych organizowanych dla Ciebie, nie ma potrzeby, aby martwić się o to, gdzie zatrzymać się na przerwę lub lunch lub gdzie będziesz przebywać, to znaczy, że nie musisz mieć swoje kieszenie pełne po brzegi, ponieważ wszystkie Twoje rzeczy będą transportowane dla Ciebie , gotowy i czeka, gdy dotrzesz do następnego przystanku , a jeśli zdecydujesz się dodać w innych działaniach , takich jak kajakarstwo i jazda konna, a następnie rowery zostaną przetransportowane do następnego przystanku i zostanie odebrany w wyznaczonym miejscu .